Head ideed Ivi-Els Schneideri kujundatud villast

Uue flashi playeri leiad siit.
Häid ideid tasub kõrva taha panna Ivi-Els Schneideri kujundatud villast.

Õdusad ajaviiteruumid keldris on karusema näoga kui siledailmelised ülakorrused: kodukinosaali seintes ja laes küll parema akustika huvides puitsõrestik, kuid sellele sekundeerimas maalähedane paekivisein – Eesti oma materjal. Ja nagu paekivi meistrite loodust näha, võib paas seinakatteplaadina luua ka harjumuspärasest ühtlasemaid ja korrastatumaid pindu – viimistlusvõimalusi on rohkelt. Meie arvates võiksid eestlased meie maapõue pakutavat paekivi, aga ka graniiti ja teisi kohalikke looduskivisid hoopis julgemini kasutada, sest mõistlik – eriti põrandate osas – on ju valida võib-olla veidi hinnalisem, kuid see-eest vastupidav materjal, selle asemel et mõne aasta järel ikka uuesti ja uuesti odavkraami hankimisest kuhjunud laenudest end lolliks maksta. Pealegi: eestimaist eelistada on popp!
Jätkates Eesti asjadega – kas märkasite, kuidas lihvitud valgest graniidist trepihallipõrand läheb elutsoonides üle soojaks tamme-laudparketiks? Paekivi kõrval ei saa kuidagi tähelepanuta jätta naturaalseid puitpõrandaid, mis – nagu ilmselt kõik teavad – on jalgealuseks kõige soojemad ja ökoloogilisemad lahendused. Eestimaine tootja NFS pakub viimistlemata põrandalaudu, millele saab igaüks ise endale sobivaima viimistluse: olgu see lihvitud, õlitatud, rustikaalselt vanutatud või muud moodi töödeldud. Ja muidugi saab ka uuema aja moodsaimat sõna – erinevatest puitudest termotöödeldud laudu. Kvaliteetsele laudpõrandale lisavad stabiilsust punnid ja sooned kõigis neljas küljes ning veelgi vähendavad puidupinged laudade alumisele külje sisse freesitud sooned. Kuigi suuremalt jaolt valitakse põrandale okaspuu, olgu vihjeks, et eriti vastupidavad on kõvemat sorti lehtpuuliigid.
Uhkelt tammised on siin majas uksedki. Peab ju väärikas olema, sest uks – teadagi – on kodu visiitkaart. Selles villas on neid muidugi iseäranis palju. Haapsalu Uksetehas on siin erinevatesse ruumidesse juhatavad nii-öelda visiitkaardid Ivi-Els Schneideri abiga lahendanud delikaatselt interjööri sulanduvalt, ent samas jõuliselt enda eest kõnelevatena. Ja nagu ikka, on Haapsalu Uksetehasel tuntud headuses oma valmistatud toodetele juurde pakutud ka sobivad lukud, käepidemeid ja muud tarvilikud lisad, mis moodustavad harmoonilise komplekti.
Kui ust kutsutakse kodu visiitkaardiks, siis kööki võime õigusega nimetada kodu südameks. Mõistagi peab see olema hästi toimiv, mugavalt käepärane ja kõige selle juures ka nägus – ühesõnaga kvaliteetne. Selle kodu köök seisab erinevalt enamikest nüüdisaegsetest sõsaratest täiesti omaette, eluruumidest eraldatuna ning haarab sinna astudes pilku kasutatud materjalide eksklusiivsuse ja põnevate pinnaviimistlustega: köögitootja Knolle on maitsekalt sulatanud kirju alpispooniga ühte ansamblisse kuningliku musta graniittasapinna. Selle poleeritud pressgraniidi väärtus on tänu suurele kvartsisisaldusele ennekõike vastupidavus nii löögi- kui ja survetugevuse osas, kulumiskindlus, hea temperatuuritaluvus ja pea olematu veeimavus. Knolle nõutus ka praegusel ajal seisneb selles, et projekteeritud eritellimusmööbel on ülimalt vastupidav ja selle juures on kasutatud vaid kvaliteetseid mööblifurnituure ja materjale ning kõigele lisaks ka moodsaimaid ja täpseimaid tootmisseadmeid. Nimekas tootja pakub mugavat võimalust tulla ise näidistega köögisoovija juurde, anda soovi korral kohapeal nõu ja projekteerida just igaühe personaalsetest soovidest lähtuv köögimööbel.
www.nfs.ee
www.haapsalupaekivi.ee
www.uksetehas.ee
www.knolle.ee

Kodusaade.ee   |   toimetus[at]kodusaade.ee   |   www.facebook.com/kodusaade  |   Uus veebileht